Baza wiedzy

Izotoniczny Wowka napój energetyczny

Człowiek i pszczoła pić muszą!

Czy wiecie że pszczoły tak jak inne stworzenia również potrzebują wody? Otóż żeby ją zdobyć są gotowe wylecieć z ula nawet przy temperaturze oscylującej wokół 10 stopni... Brrr.. zimno, prawda? Bez wody niestety rodzina pszczela nie będzie się rozwijała, tak jak nasz organizm nie będzie funkcjonował prawidłowo. Trafne porównanie?Sami sobie to wyobraźcie, nasze mięśnie potrzebują energii do pracy: komórki zaopatrywane w tlen transportowany przez krew, dostarczają ją do nich wraz z porcją wartości odżywczych byśmy mogli funkcjonować na wysokich obrotach, zarówno na poziomie psychicznym jak i fizycznym. Pszczoły dostarczają wodę, pyłek i inny pożytek do ula by rozwój rodziny nie został wyhamowany, a matki pszczele mogły złożyć jak najwięcej jajeczek…

Tak więc do dzieła, doładuj elektrolity i wyciśnij z siebie jeszcze więcej!

Skomponuj własny napój z Wowka Miodem!

Perłowy, bursztynowy, a może słoneczny? Który z naszych miodów wybierzesz do swojego izotonicznego drinka? Ich szczegółową charakterystykę znajdziesz w opisie produktów, wg Nas każdy z nich będzie strzałem w dziesiątkę! Skomponuj go sam wg naszego przepisu :


- 4 łyżki ulubionego miodu (około 50 g),

- szczypta soli,


- 3 – 4 łyżki soku z cytrusów do smaku,

Jak rozpuścić miód?

Najlepiej będzie jeśli przygotujesz napój w przede dniu, do 1 litra wody dodaj wspomniane składniki i pozostaw na noc – najlepiej w lodówce bądź innym chłodnym miejscu, rano po wstrząśnięciu będziesz miał gotowy naturalny napój izotoniczny. Sprawdź ile energii dzięki temu zyskasz!

Opublikowano w : Przepisy

Zostaw komentarz

expand_less