Baza wiedzy

Baza wiedzy

 • Jakie rośliny lubią pszczoły?
  Jakie rośliny lubią pszczoły?

  Rośliny miododajne to modny temat – na pewno natrafiacie na ich reklamy, przy różnych okazjach można je też dostać za darmo. Lista roślin, które warto mieć w ogrodzie lub na balkonie z myślą o pszczołach, nie kończy się jednak na łące kwietnej. Jakie rośliny są dobre dla pszczół?

  Czytaj więcej
 • Czy ten miód jest jeszcze dobry?
  Czy ten miód jest jeszcze dobry?

  Przeglądasz zapasy i trafiasz na zapomniany słoiczek miodu. Hmm, jak długo on już tu stoi? Przestał być płynny i ma biały nalot – czy to pleśń na miodzie? Czy trzeba go już wyrzucić? Mamy dobre wieści: Twój miód jest dobry. Oczywiście możesz kupić nowy miód z Pasieki Wowka, ale o tym „starym” warto wiedzieć kilka rzeczy.

  Czytaj więcej
 • Nie tylko desery - do czego miód przydaje się w kuchni?
  Nie tylko desery - do czego miód przydaje się w kuchni?

  Z czym kojarzy Ci się miód w kuchni? Słodką kanapką i rozgrzewającą herbatą? Oczywiście, wszyscy lubimy się tak czasem rozpieszczać. Warto jednak wiedzieć, że to tylko dwa z bardzo wielu zastosowań miodu w kuchni. Ostrzegamy: w tym artykule znajdziesz wiele pysznych pomysłów, które mogą od razu zainspirować Cię do gotowania!

  Czytaj więcej
 • Nie tylko miód - dlaczego pyłek pszczeli jest Ci potrzebny?
  Nie tylko miód - dlaczego pyłek pszczeli jest Ci potrzebny?

  Dużo trenujesz, często chorujesz, a może żyjesz w stresie? Walczysz z dolegliwościami albo chcesz im zapobiec? Powody, żeby wprowadzić do diety pyłek pszczeli można mnożyć – i na któryś na pewno się łapiesz. Co to jest pyłek pszczeli, jak powstaje i jak go stosować?

  Czytaj więcej
Showing 1 to 4 of 4 (1 Pages)
expand_less