Baza wiedzy

Czy od miodu się tyje?

Dlaczego miód na odchudzanie jak najbardziej pomoże nam w walce o zgrabną sylwetkę oraz zdrowie, a co więcej - dzięki niemu właśnie uda nam się zrzucić zbędne kilogramy?

Ile cukru jest w łyżce miodu?

Łyżeczka cukru posiada 21 kalorii, podczas gdy łyżeczka miodu zawiera ich 16. Co więcej, oprócz cukrów, miód zawiera bezcenne witaminy i minerały, które dobroczynnie wpływają na cały organizm, a których w cukrze nie uraczymy. Stąd też polecamy go jako wyśmienity zamiennik białego cukru. Zmniejsza poziom stresu oraz ułatwia zasypianie, co jak dobrze wiemy, ma wielki wpływ na zdrowie. 

Miód a odchudzanie

Miód na diecie, z racji tego, że jest słodszy niż biały cukier, doskonale zaspokaja pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego. Wystarczy jedna łyżeczka miodu, aby stłamsić łaknienie słodyczy oraz dostarczyć organizmowi niezbędnego paliwa do działania. Dobrym rozwiązaniem są słodycze z miodem. Nie grozi po nich uczucie ospałości, typowe dla innych słodkich produktów. Naturalna glukoza i fruktoza zawarte w miodzie delikatnie i długotrwale napędzi ciało i umysł do działania - to zupełnie odmienny efekt, od tego uzyskanego przy ratowaniu się syntetycznymi produktami mającymi zapewnić nam energię - silną, ale bardzo krótkotrwałą, pozostawiającą po sobie uczucie zmęczenia i wyczerpania. Toteż zarówno podczas nadchodzącego wysiłku fizycznego jak i psychicznego polecamy picie w pełni naturalnego napoju izotonicznego, który opisaliśmy w naszym artykule ‘Izotoniczny napój Wowka energetyczny’ i który możecie wykonać samodzielnie w zaciszu swojego domu.

Jak już wspomnieliśmy powyżej miód redukuje poziom stresu oraz ułatwia zasypianie. Oba te czynniki niezbędne są podczas prawidłowego odchudzania. Tak zwany hormon stresu, kortyzol, produkowany w nadmiernych ilościach przez nasz organizm w trakcie długotrwałego napięcia psychicznego, może doprowadzić nie tylko do problemów z psychiką oraz zaburzeń snu, lecz również do otyłości brzusznej, której rezultatem może być zwiększone ryzyko zachorowania na tak zwane choroby cywilizacyjne jak nadciśnienie tętnicze, choroby serca czy cukrzyca. Suplementując miód na diecie nie tylko pomagamy radzić sobie organizmowi ze stresem, lecz również czujemy się spokojniejsi. Jesteśmy również lepiej przygotowani na nadchodzące wyzwania i wysiłek, zarówno intelektualny jak i fizyczny. Zapobiegamy również rozwojowi powyższych chorób.

Właściwości uspokajające miodu są również tymi, które wspierają nasz organizm w zażyciu zdrowego, nieprzerywanego nagłymi pobudkami snu. Dzięki długotrwałego uwalnianiu się glukozy do krwi nie grozi nam nocne przebudzanie się oraz podjadanie - co bywa jednym z decydujących problemów osób będących na diecie, a prowadzących do gromadzenia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zdrowy sen to nasz naturalny sprzymierzeniec w walce z otyłością. Więcej na ten temat mogliście przeczytać w artykule ‘Miód przed snem’.

Jaki miód na odchudzanie?

Dwie główne kategorie miodów (nie licząc mieszanych) to miody nektarowe, powstałe z nektaru kwitnących kwiatów oraz spadziowe, powstałe z tak zwanej spadzi, czyli wydzieliny powstałej z wydzielin żywych roślin oraz wydzielin owadów na tychże żerujących. Każdy miód, oprócz głównych wspaniałych właściwości odżywczych, posiada również własne, indywidualne właściwości prozdrowotne, dzięki czemu możemy dobierać rodzaj miodu ściśle do naszych oczekiwać i celów, dotyczy to również diety i odchudzania.

Jeżeli chcecie ograniczyć cukier w diecie, zdecydowanie polecamy Wowka Miód Spiżowy. Miody spadziowe zawierają mniej cukrów niż tradycyjne miody nektarowe. Jeżeli zależy Wam natomiast na dostarczeniu organizmowi więcej białka, skłońcie się ku miodom nektarowym. Ostateczny wybór zależy od Waszych indywidualnych preferencji i oczekiwań. Miód na odchudzanie zawsze będzie lepszym wyborem niż inne słodycze. Dodatkowo zapewni organizmowi niezbędne minerały i witaminy do prawidłowego funkcjonowania.

Uwaga na sztuczne miody

Pamiętajcie, aby kupować miody wyłącznie ze sprawdzonych, zaufanych źródeł. Przemysł potrafi wytwarzać tak zwany sztuczny miód, ale jedyne co w nim znajdziecie, to cukier. Naturalne miody posiadają bogactwo substancji odżywczych, które nie tylko poprawią Wasze samopoczucie, dodadzą energii do działania, ale również w zrównoważony sposób wesprą Was w procesie odchudzania oraz zdrowego modelowania sylwetki. Tylko i wyłącznie pszczoły, żyjące w czystym i naturalnym środowisku, są w stanie stworzyć ten swoisty cud natury, który potem możecie ze smakiem pałaszować na śniadanie lub w formie odżywczego napoju.

Opublikowano w : Aktualności, Porady, Ciekawostki

Zostaw komentarz

expand_less