O nas

Gospodarstwo pasieczne „Miody Wowka” usytuowane jest w gminie Miłakowo, i prowadzone jest przez rodzinę Wowk od 1981 roku. Wieloletnia tradycja i doświadczenie to połączenie cech, dzięki którym możemy poszczycić się produktem wysokiej jakości, który chcielibyśmy Państwu polecić.

Senior rodu zaczynał swoją przygodę od kilku uli, z biegiem lat ilość pszczelich rodzin powiększała się, a dorastający wtedy Andrzej odkrył nowe hobby. Obserwacja pracy ojca wywoływała w nim entuzjazm, a bolesne użądlenia nie miały znaczenia. Wbrew woli ojca, który był przeciwny temu, by Syn poświęcał się tylko i wyłącznie hodowli, Andrzej postanowił zająć się pszczelarstwem na większą skalę, dzięki swojemu uporowi i fascynacji życiem pszczelich rodzin powiększał sukcesywnie ich ilość, dzięki czemu dziś może poszczycić się kilkoma pasiekami stałymi, które położone są na czystych terenach pogranicza warmińsko-mazurskiego tak, żeby zagwarantować najlepszy pożytek, z którego czerpią pszczoły, a co za tym idzie najsmaczniejsze charakterystyczne miody odmianowe oraz wielokwiatowe, które znajdą Państwo w naszej ofercie.

Doskonały miód, którym chcielibyśmy Państwu zaproponować, posiada wszystkie niezbędne badania oraz spełnia wymogi sanitarne.

Jest znakomity na wzmocnienie odporności, zachowanie równowagi psycho-fizycznej, zaspokojenie potrzeby spożycia "czegoś słodkiego" pamiętaj - po nim nie musisz mieć wyrzutów sumienia :)

W tym miejscu chcielibyśmy zapewnić  o jego najwyższych walorach zdrowotnych, oraz smakowych. W poszczególnych zakładkach na stronie znajdą Państwo krótką charakterystykę właściwości każdego rodzaju miodu. Każdy rok w pszczelarstwie jest inny, więc niech nie zmyli Państwa barwa, oraz posmak. Pszczoły zbierają pożytek od końca maja do sierpnia, pasieki, z których pochodzi miód usytuowane, są w miejscach gdzie dojrzewa kwiat lipy / koniec lipca /, nabiera mocy rzepak oraz dojrzewają kwiaty / przełom maja i czerwca /

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Zachęcam również do polubienia naszej strony na facebook`u www.facebook.com/miodywowka, śledzenia kanału youtube.com, na którym przedstawione będą krótkie filmy z życia pasieki.