Baza wiedzy

Wieści z pasieki Wowka: nadchodzi miód rzepakowy!

Pamiętacie nasze video z wirowania miodu rzepakowego? My mamy wrażenie, że to było wczoraj, a to już prawie rok minął i za chwilę znowu czeka nas wirowanie. Nie możemy się doczekać – w końcu niewiele jest rzeczy tak pysznych, jak świeży miód rzepakowy!

Pierwszy letni miód

Miód rzepakowy jest wyjątkowy, ponieważ to pierwszy letni miód. Pamiętacie piękne, żółte pola rzepaku? To właśnie na nich pszczoły zebrały pyłek. Dla pszczelarzy i dla miłośników miodów to inauguracja sezonu, wielkie święto i pyszny miód przy okazji. Miód rzepakowy jest słodki, intensywny – w jego smaku i zapachu bez wahania rozpoznacie kwiaty rzepaku. Doskonale smakuje ze świeżym pieczywem, dobrym twarogiem, na plackach, w naleśnikach, letnich koktajlach i z lodami. Jest jasny, niemal biały, szczególnie gdy już gęstnieje i ulega krystalizacji. Dzieje się to bardzo szybko – w ciągu kilku dni, tygodnia. Taka jego uroda, więc jeśli ktoś lubi płynny miód rzepakowy, musi po prostu pilnować terminów w swojej ulubionej pasiece.

Nasz plan na miód rzepakowy 2024

Staramy się, żeby klienci Pasieki Wowka nie mieli szans spóźnić się na miód rzepakowy: jak co roku rozpoczęliśmy przedsprzedaż. Dzięki temu możecie miód zamówić i spokojnie na niego czekać. My wirujemy, rozlewamy i wysyłamy do Was natychmiast – dostawa w ciągu 24 godzin od wyjęcia z ula! Świeży, płynny miód rzepakowy będziemy wysyłać prawdopodobnie od 22 maja, a kremowany, bo wielu z Was właśnie taki lubi najbardziej, będzie gotowy do wysyłki około 28 maja. Wielbiciele miodu będą mieli wyjątkowy Dzień Dziecka, a może nawet Dzień Matki!

Promocja na miód w przedsprzedaży!

Tegoroczny świeży miód rzepakowy  będzie dostępny od razu w dużych słoiczkach 730g. Nie ma sensu udawać, że ktoś potrzebuje tylko odrobiny tego wyjątkowego miodu. Na rozwijanej liście gramatury znajdziecie wyraźne opcje wyboru: „730 g – płynny”/”730g – kremowany”. Wybieracie ten, który Wam odpowiada lub oba – na miody w przedsprzedaży mamy obecnie 20% zniżki, więc warto po prostu kupić wszystko, na co macie ochotę. Darmowa dostawa obowiązuje jak zawsze od 119 zł. Bardziej się nie da zachęcać Was do zrobienia zapasów?.

Gęsty miód też jest super!

Pierwszy miód rzepakowy, płynny i pachnący, to wielka radość dla nas – jako pszczelarzy i wielbicieli miodu. Trzeba jednak pamiętać: gęsty miód czy miód z wyraźnymi kryształkami cukru to wciąż tak samo pyszny i wartościowy miód. To wciąż bomba witaminowa i zdrowsza przekąska – ma tylko inną konsystencję. Jeśli Wasz miód zgęstnieje zanim go zjecie albo jeśli kupicie miód rzepakowy później i już będzie gęsty - wszystko jest w porządku. Jeżeli komuś przeszkadzają wyczuwalne kryształki cukru, bo lubi miód w gładkiej postaci – polecamy naszą opcję kremowaną. Bez przegrzewania ucieramy miód na gęsty, ale gładki krem, który z łatwością rozsmarujecie na kanapkach lub wyjecie łyżeczką prosto ze słoika. Ten sam smak, zapach i wartości, ale gładka postać na dłużej. Jak widzicie, mamy coś dla każdego wielbiciela miodu. Życzymy Wam wielu przyjemnych chwil ze świeżym miodem rzepakowym z Pasieki Wowka!

Opublikowano w : Aktualności

Zostaw komentarz

expand_less