Słoneczny Mniszkowy
search
  • Słoneczny Mniszkowy

Słoneczny Mniszkowy

42,90 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Zbiór 2020 r. 

Na zdrowie, dobre samopoczucie i do aromatycznej herbaty - miód z pyłku mniszka lekarskiego. 

Słoneczny - mniszkowy to niejednorodny, gruboziarnisty miód wielokwiatowy z przeważającą ilością pyłku z mniszka lekarskiego. Wytwarzany z niezwykle popularnego, spotykanego na każdym kroku (najczęściej w maju) mniszka zaskakuje szlachetnością i niepowtarzalną słodyczą, w której wyczuwalny jest delikatny aromat tego znanego wszystkim mlecza lub dmuchawca. 

Miód mniszkowy to jeden z tych miodów, którym ze względu na ich wyjątkowość, przypisać można właściwości lecznicze. To miód, który ma drogocenny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Przede wszystkim, ze względu na duże zróżnicowanie pyłków występujących w tej odmianie miodu, sprawdza się doskonale w leczeniu chorób alergicznych. Bogata zawartość biopierwiastków, takich jak żelazo, potas czy fosfor oraz witaminy B2 i C pozytywnie wpływa na organizm w stanach osłabienia fizycznego i psychicznego. Miód mniszkowy wzmacnia też układ odpornościowy i chroni przed zachorowaniami. Z powodzeniem stosowany jest podczas kuracji mających na celu odtrucie organizmu - jego właściwości moczopędne wpływają na szybsze wydalanie toksyn z organizmu. Ponadto, wspomaga regenerację wątroby, sprawdza się także w chorobach dróg żółciowych i chorobach układu krwionośnego.

Jak go stosować? 

Słoneczny - mniszkowy - warto na stałe wprowadzić go do codziennej diety, a nie sięgać wyłącznie w sytuacjach kryzysowych. Łyżeczka rano lub wieczorem - prosto ze słoika - to może być Twój rytuał. A najlepiej, mając na uwadze słodycz miodu, dodawać go do ulubionej herbaty. Fantastycznym pomysłem będzie też posmarowanie nim chleba, tak po prostu, lub kanapki z twarogiem, jak to robiły nasze babcie. A one - przecież znały się na tym najlepiej!

expand_less