Miody Wowka prezentują kolejny cud pszczelej natury : Propolis ..

 Miody Wowka prezentują kolejny cud pszczelej natury : Propolis ..
2018-02-21 09:13:57

Miody Wowka prezentują kolejny cud pszczelej natury : Propolis ..

Krótka historia ... :

Wikipedia podaje iż propolis był znany przez kapłanów egipskich już tysiące lat przed naszą erą.. Również sam Arystoteles używał propolisu przy leczeniu opatrywaniu ran i leczeniu chorób skóry. Egipcjanie, Grecy.. nie może zabraknąć więc Rzymian, niejaki Wergiliusz / uważany za jedną z najważniejszych postaci w dziejach światowej literatury / w swoim dorobku umieścił wzmianki o dobroczynnych działaniach tego cudu natury ...


A co My, w dzisiejszych czasach wiemy o propolisie ?

Propolis jest mieszaniną żywicy drzew i krzewów oraz wydzieliną z gruczołów pszczelich.. Pszczoły Wowka / ale nie tylko / zbierają go i uszczelniają nim swoje ule by m.in. chronić się przed inwazją drobnoustrojów, tak by wszelkie przestrzenie, wgłębienia i uszkodzenia w ulu były wypełnione.

Propolis jest stosowany w lecznictwie na szeroką skalę. To dzięki jego dobroczynnemu działaniu tkanki regenerują się szybciej, a wszystkie procesy gojenia się ran przyśpieszają.

Oprócz powyższych, propolis stosowany jest w chirurgii, ginekologii, leczy nadciśnienie, układ pokarmowy, problemy stomatologiczne, problemy skórne, odmrożenia, oparzenia, używany jest w kosmetologii.

Dowodem na to niech będzie iż firmy farmaceutyczne produkują wiele parafarmaceutyków opartych na propolisie. Stosuje się go głównie pod postacią 3% lub 5% roztworu alkoholowego / który również polecamy :)

Mamy więc nadzieję że do waszego porannego napoju - szklanki wody z łyżeczką Miodu Wowka , dodacie codziennie 3 krople propolisu by wzmocnić odporność :)

 Poniżej tabela ze składem chemicznym propolisu : 

ZWIĄZKIZAWARTOŚĆ (%)
Żywice50-85
Olejki eteryczne4-15
Woski roślinne12-40
Garbniki4-10
Pyłki kwiatowe5-11
Zanieczyszczenia mechaniczne5-20
Kwasy i alkohole organiczne, flawonoidy i terpeny (frakcja związków biologicznie czynnych)5-30

tab. źródło : http://www.uwm.edu.pl/pszczoly/?page_id=96


Zachęcamy do komentowania artykułu na naszym FB na facebook'u : https://www.facebook.com/miodywowka/

a także do kontaktu mailowego : info@miodywowka.pl


Zapraszamy :) 

zespół MiodyWowka.p