Baza wiedzy

Lipowy, Rzepakowy a może Wielokwiatowy? Jaki miód wybrać?

Jaki miód wybrać?

Przedwiośnie to okres, w którym łatwo złapać przeziębienie. W trosce o Wasze zdrowie oferujemy nasze miody zwiększające odporność i zapobiegające chorobom w okazyjnych cenach. 

Większa ilość miodu to większa gwarancja zdrowia! W promocji znajdziecie słoiki pełne pysznego miodu o wszystkich pojemnościach.

Jeżeli jesteście naszymi stałymi Klientami lub po raz pierwszy przeglądacie ofertę naszych miodów, możecie zauważyć, że każdy z miodów Wowka ma swoją unikalną nazwę. Czasami dostajemy od Was pytania: co to jest miód Słoneczny? Co to jest miód Perłowy? W tym krótkim artykule prezentujemy Wam przewodnik po nazwach miodów.

Perłowy miód rzepakowy- niczym wyjątkowa perła znaleziona w muszli na dnie morza, tak kremowane miody z dodatkami gwarantują niezwykłe i niespotykane kombinacje smaków i kolorów! Połączenie naturalnego miodu z letnimi, polskimi owocami to radosna i wykwintna propozycja dla małych i dużych. Jeżeli nie znacie jeszcze Perłowych Miodów Wowka, zapraszamy do przejrzenia naszej oferty. Zostanie tylko kwestia wyboru - który? Miód z truskawkami, z malinami czy z czarnymi porzeczkami. Niestety tutaj nie pomożemy, bo uwielbiamy wszystkie jednakowo ;)

Bursztynowy miód lipowy - bursztyn, zwany też polskim złotem, od stuleci cieszy ludzkie oko, a do tego wykorzystywany jest również w medycynie ludowej. Jego ciepły i głęboki kolor kojarzony jest z miłością domowego ogniska, letnią aurą i miłym czasem spędzonym na łonie natury. Właśnie dlatego, jeden z najbardziej lubianych przez wszystkich Polaków miód lipowy, znajduje się u nas pod nazwą Bursztynowy Miód Wowka Lipowy - to kolor bursztynowych, letnich zachodów słońca zamknięty w małym słoiku!

Słoneczny miód wielokwiatowy - wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca, pszczoły z pasieki Miody Wowka zabierają się do wytężonej pracy i nieprzerwanie zbierają nektar z wielu warmińskich kwiatów porastających łąki i lasy. W ten sposób powstaje najpopularniejszy miód w Polsce - wielokwiatowy, zwany również miodem tysiąca kwiatów. Jest inny w smaku i kolorze w zależności od poru roku i sezonu, w którym został zebrany. Słoneczny Miód Wowka Wielokwiatowy to niepowtarzalna i zdrowa przyjemność oraz radość, że wraz ze słońcem natura budzi się na nowo do życia!

Kasztanowy lipowy z nutą gryki - chyba nie ma osoby, która choć raz w życiu nie zbierała kasztanów. Te drobne, a niosące tak wiele przyjemnych wspomnień oznaki jesieni, charakteryzują się pięknym, ciemnym kolorem. Kolor kasztanów to kolor żegnających nas bursztynowych, ciepłych, letnich popołudni i witającej nas opadającymi z drzew, miedzianymi liśćmi jesieni. Kasztanowy Miód Wowka Lipowy z Nutą Gryki to gwarancja intensywnych doznań smakowych oraz solidna porcja zdrowia na co dzień! A jaki miód jest najzdrowszy?

Nasza nowość!

Miód o konsystencji maślanej - swojska kanapka z wiejskim masełkiem to czasem wszystko co do szczęścia potrzebne! A jeżeli dodatkowo posmarujemy kromkę chleba naturalnym miodem o idealnej konsystencji… wtedy już będziemy w siódmym niebie :) Pod nazwą Maślane Miody Wowka znajdziecie naturalne miody kremowane. Proces kremowania nadaje miodom idealną do nakładania strukturę, bez utraty zdrowotnych właściwości miodów. Miody kremowane to nie tylko zdrowie, ale również niezwykły komfort użytkowania miodu, dzięki czemu z chęcią sięgniecie po więcej!

Jaki wybrać miód do herbaty?

Miód spadziowy liściasty - głęboki i ciemny spiżowy kolor przywodzi na myśl jesienny las, do którego przez korony drzew docierają tylko pojedyncze promienie słońca. Przyjemny półmrok daje uczucie spokoju, równowagi z przyrodą i bezpieczeństwa. Taka jest właśnie barwa najbardziej szlachetnego i niezwykłego miodu ze wszystkich - Spiżowy Miód Wowka ze Spadzi Liściastej to serce lasu, które wzmacnia i chroni również nasze serca.

Jaki miód na odchudzanie?

Miód miedziany gryczany- bezkompromisowy, z charakterem, słodki i ostry jednocześnie. Miód gryczany posiada nie tylko ciemną, intensywną barwę, lecz również charakterystyczny, niecodzienny smak. Miedź, prócz intensywnego koloru jest jednym z pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Miedziany Miód Wowka Gryczany to jeden z najzdrowszych gatunków miodów jakie wytwarzają pszczoły. W miedzianym kolorze tego miodu skryta jest recepta na siłę, zdrowie i dobre samopoczucie.

Opublikowano w : Ciekawostki

Zostaw komentarz

expand_less