O nas

Gospodarstwo pasieczne „Miody Wowka” usytuowane jest w gminie Miłakowo, i prowadzone jest przez rodzinę Wowk od 1981 roku. Wieloletnia tradycja i doświadczenie to połączenie cech dzięki którym możemy poszczycić się produktem wysokiej jakości, który chcielibyśmy Państwu polecić.

Senior rodu zaczynał swoją przygodę od kilku uli, z biegiem lat ilość pszczelich rodzin powiększała się, a dorastający wtedy Andrzej odkrył nowe hobby. Obserwacja pracy ojca wywoływała w nim entuzjazm a bolesne użądlenia nie miały znaczenia. Wbrew woli ojca, który był przeciwny temu by Syn poświęcał się tylko i wyłącznie hodowli, Andrzej postanowił zająć się pszczelarstwem na większą skalę, dzięki swojemu uporowi i fascynacji życiem pszczelich rodzin powiększał sukcesywnie ich ilość, dzięki czemu dziś może poszczycić się kilkoma pasiekami stałymi, które położone są na czystych terenach pogranicza warmińsko-mazurskiego tak żeby zagwarantować najlepszy pożytek z którego czerpią pszczoły, a co za tym idzie najsmaczniejsze charakterystyczne miody odmianowe oraz wielokwiatowe które znajdą Państwo w naszej ofercie.

Doskonały miód którym chcielibyśmy Państwu zaproponować posiada wszystkie niezbędne badania oraz spełnia wymogi sanitarne.

Jest znakomity na wzmocnienie odporności, zachowanie równowagi psycho-fizycznej, zaspokojenie potrzeby spożycia "czegoś słodkiego" pamiętaj - po nim nie musisz mieć wyrzutów sumienia :)
 
W tym miejscu chcielibyśmy zapewnić  o jego najwyższych walorach zdrowotnych, oraz smakowych. W poszczególnych zakładkach na stronie znajdą Państwo krótką charakterystykę właściwości każdego rodzaju miodu. Każdy rok w pszczelarstwie jest inny więc niech nie zmyli Państwa barwa, oraz posmak. Pszczoły zbierają pożytek od końca maja do sierpnia, pasieki z których pochodzi miód usytuowane są w miejscach gdzie dojrzewa kwiat lipy / koniec lipca /, nabiera mocy rzepak oraz dojrzewają kwiaty / przełom maja i czerwca /

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Zachęcam również do polubienia naszej strony na facebook`u http://www.facebook.com/miodywowka, śledzenia kanału youtube.com na którym przedstawione będą krótkie filmy z życia pasieki.

Zapraszamy!

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z nowościami.