Miody lecznicze: na gorączkę, o właściwościach prozdrowotnych | Sklep Miody Wowka

Miód dla zdrowia

Miody o właściwościach leczniczych

Miód jest jednym z tych naturalnych produktów co do których nie ma wątpliwości, że mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jego właściwości wykorzystywane są w medycynie od czasów starożytnych. Jego zalety można by wymieniać bez końca: przyśpiesza gojenie ran, wzmacnia odporność, koi nerwy, działa silnie antybakteryjnie, obniża gorączkę. Poniżej wybraliśmy miody lecznicze o najlepszych właściwościach prozdrowotnych. 

Aktywne filtry

 • Pyłek kwiatowy

  42,90 zł

  Miód nie jest jedynym produktem wytwarzanym przez pszczoły.

  Pyłek kwiatowy, inaczej zwany pszczelim, to kolejna porcja zdrowia, która może zagościć w Twoim menu. To istna bomba witaminowa skumulowana do postaci drobnych, żółtych kuleczek pyłków roślinnych, częściowo przerobionych przez pszczoły. Jeżeli pragniesz zadbać o swoje zdrowie i dodać swojemu organizmowi energii - sięgnij po pyłek kwiatowy!

 • Wielokwiatowy z pyłkiem

  42,90 zł

  Zbiór 2020 r. 

  Miód wielokwiatowy, zwany również miodem tysiąca kwiatów został wzbogacony przez nas o pyłek kwiatowy. To niezwykłe połączenie pszczelich produktów, które wzmocni cały organizm, doda zdrowia i energii oraz poprawi nastrój na cały dzień. Miody wielokwiatowe charakteryzują się wysoką zawartością krzemu, pierwiastka niezbędnego do prawidłowego działania układu krwionośnego, kostnego oraz wzmocnienia włosów i paznokci. To istny eliksir piękna i młodości.

 • Bursztynowy lipowy

  39,90 zł

  Miód lipowy o właściwościach rozgrzewających

  Zbiór 2020 r.

  Bursztynowy - miód lipowy przez wielu znawców i nie tylko uważany jest za jeden z najlepszych w smaku miodów. Duże skupiska drzew lipy są trudne do znalezienia, co tylko dodaje mu wyjątkowości i sprawia, że jest niezwykle cenny. Miód lipowy charakteryzuje się jasnym, słomkowym kolorem. Jednak uwagę przykuwa nie kolor, a zapach. Jest to miód niesamowicie aromatyczny, w którym wyczuć można charakterystyczny zapach kwiatów lipy, co niektórym może kojarzyć się z dobrze znaną miętą. 

 • Miedziany Gryczany

  39,90 zł

  Zbiór 2020 r. 

  Miód gryczany to obok miodów spadziowych najlepszy miód dla zdrowia. Wyróżnia go nie tylko kolor - ciemny, herbaciany, lecz również intensywny smak. To miód o wyczuwalnym ziołowym aromacie, jednocześnie słodki i ostry, lekko piekący. Ma tylu oddanych wielbicieli, co przeciwników. Jeżeli jednak jesteś gotów na niezwykłe doznania smakowe oraz pragniesz polepszyć swoją kondycję i zdrowie, miedziany miód gryczany idealnie spełni Twoje oczekiwania.

 • Spiżowy - Spadź liściasta

  18,90 zł

  PRODUKT NIEDOSTĘPNY - CZEKAMY NA SEZON 2021/2022 

  Ten miód nie powstaje z nektaru kwiatów, czyli drogocenny, wyjątkowy miód ze spadzi liściastej.

  Spadź liściasta - odmiana miodu o szerokim zastosowaniu

  miodu spadziowego, często nazywana również miodem królewskim. To miód niezwykle cenny, bardzo rzadko spotykany - zdarza się, że pojawia się tylko raz na kilka lat! Owady, najczęściej mszyce, miodówki i czerwce, żerujące na liściach dębu lub lipy, wydzielają lepki, słodki płyn, który z liści zbierają pszczoły, zwabione jego zapachem. Ten niezwykły zapach wyczuwalny jest też tuż po otwarciu słoika z miodem. Aromat igliwia i żywicy sprawia, że jest to jeden z najsmaczniejszych miodów.

Miody idealne na gorączkę

Wybierając Miody Wowka, masz pewność, że oferowany produkt zawiera w sobie wszystkie te mikro i makroelementy, które regulują pracę Twojego organizmu.  Miody jednak mają różne zastosowanie. Jeśli potrzebujesz wsparcia przy walce z przeziębieniem czy grypą, wybierz miód lipowy, który pomoże obniżyć gorączkę i zadziała napotnie i rozgrzewająco. Wsparcie pracy układu krwionośnego zapewni Ci miód rzepakowy. Zapobiegnie nadciśnieniu, a jego regularne spożywanie wpłynie pozytywnie na hamowanie zmian miażdżycowych. Sprawdź też nasze propozycje na miód do herbaty!

Lecznicze właściwości miodu królewskiego

Miód spadziowy, występuje raz na kilka lat. Jego wyjątkowość opiera się na tym iż jego źródłem jest wydzielina na liściach drzew powstała w wyniku pracy mszyc, miodówek, które żerują na liściach dębu lub lipy. Aby powstały tak sprzyjające warunki dla pszczół, które mogą zebrać ów wydzielinę muszą powstać specyficzne, rzadko występujące warunki atmosferyczne. Dzięki swoim właściwościom ma opinie miodu królewskiego. Jest niezastąpiony w sytuacjach stresowych i stanach niepokoju, ale polecamy jest również przy chorobach układu oddechowego, moczowego, a także dróg żółciowych i wątroby.

Owocowe miody dla zdrowia

Miody z owocami to propozycja dla tych, którzy poszukują alternatywy dla miodów klasycznych. Leczniczy miód perłowy z malinami, perłowy z porzeczkami, perłowy z truskawkami czy bursztynowy lipowy zachwycają zarówno dzieci jak i dorosłych. Obok naturalnych kolorów, posiadają szereg właściwości zdrowotnych dzięki połączeniu bazy którą jest miód rzepakowy z czystej postaci owocem. Nie możesz się zdecydować? Ostatnią pozycją z naszej podkategorii Miód dla zdrowia jest nasz zestaw testowy, dzięki któremu poznasz wszystkie smaki dostępnych u nas miodów i będziesz mógł/a wybrać ten właściwy dla siebie.