Miody lecznicze: na gorączkę, o właściwościach prozdrowotnych | Sklep Miody Wowka

Miód dla zdrowia

Miody o właściwościach leczniczych

Miód jest jednym z tych naturalnych produktów co do których nie ma wątpliwości, że mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jego właściwości wykorzystywane są w medycynie od czasów starożytnych. Jego zalety można by wymieniać bez końca: przyśpiesza gojenie ran, wzmacnia odporność, koi nerwy, działa silnie antybakteryjnie, obniża gorączkę. Poniżej wybraliśmy miody lecznicze o najlepszych właściwościach prozdrowotnych. 

Aktywne filtry

 • MIÓD BURSZTYNOWY LIPOWY

  39,90 zł -10% 35,91 zł

  METRYCZKA:

  Gatunek: lipowy

  Data wirowania: lipiec / sierpień 2021 

  Pochodzenie: Warmia

  ZALETY:

  Przeznaczenie zdrowotne: przemęczenie, przeziębienie

  Zastosowanie spożywcze: kanapki, herbaty

  CECHY FIZYCZNE: 

  Kolor : bursztynowy

  Konsystencja: kremowy

  Smak: wyrazisty, średnio słodki z wyczuwalną nutą lipy

 • Pyłek pszczeli

  42,90 zł

  Miód nie jest jedynym produktem wytwarzanym przez pszczoły.

  Pyłek kwiatowy, inaczej zwany pyłkiem pszczelim, to kolejna porcja zdrowia, która może zagościć w Twoim menu. To istna bomba witaminowa skumulowana do postaci drobnych, żółtych kuleczek pyłków roślinnych, częściowo przerobionych przez pszczoły. Jeżeli pragniesz zadbać o swoje zdrowie i dodać swojemu organizmowi energii - sięgnij po pyłek kwiatowy!

 • MIÓD WIELOKWIATOWY Z PYŁKIEM

  38,90 zł

  Miód z pyłkiem pszczelim

  Miód wielokwiatowy, zwany również miodem tysiąca kwiatów został wzbogacony przez nas o pyłek kwiatowy. To niezwykłe połączenie pszczelich produktów, które wzmocni cały organizm, doda zdrowia i energii oraz poprawi nastrój na cały dzień. Miody wielokwiatowe charakteryzują się wysoką zawartością krzemu, pierwiastka niezbędnego do prawidłowego działania układu krwionośnego, kostnego oraz wzmocnienia włosów i paznokci. Nasz miód z pyłkiem pszczelim to istny eliksir piękna i młodości.

  Dostępny
 • MIÓD WIELOKWIATOWY Z MIĘTĄ

  39,90 zł

  Miód wielokwiatowy z miętą

  Co powstanie z połączenia miodu wielokwiatowego, zwanego Miodem Tysiąca Kwiatów oraz rześkiej mięty? Orzeźwiający Słoneczny Miód Wowka z Miętą! To prosty, zdrowy i naturalny sposób na dostarczenie organizmowi ukojenia oraz niezbędnych składników odżywczych podczas letnich upałów.

  Miód wielokwiatowy cechuje się dużą różnorodnością zarówno w wyglądzie jak i smaku. Jednym słowem - miód ten jest niepowtarzalny, każdego roku zaskakuje nas na nowo! Dzięki wysokiej zawartości glukozy i fruktozy dostarcza organizmowi zrównoważonej i solidnej dawki energii, dzięki której wakacje oraz urlop spędzicie w dobrym zdrowiu i nastroju.

  Brak

Miody idealne na gorączkę

Wybierając Miody Wowka, masz pewność, że oferowany produkt zawiera w sobie wszystkie te mikro i makroelementy, które regulują pracę Twojego organizmu.  Miody jednak mają różne zastosowanie. Jeśli potrzebujesz wsparcia przy walce z przeziębieniem czy grypą, wybierz miód lipowy, który pomoże obniżyć gorączkę i zadziała napotnie i rozgrzewająco. Wsparcie pracy układu krwionośnego zapewni Ci miód rzepakowy. Zapobiegnie nadciśnieniu, a jego regularne spożywanie wpłynie pozytywnie na hamowanie zmian miażdżycowych. Sprawdź też nasze propozycje na miód do herbaty!

Lecznicze właściwości miodu królewskiego

Miód spadziowy, występuje raz na kilka lat. Jego wyjątkowość opiera się na tym iż jego źródłem jest wydzielina na liściach drzew powstała w wyniku pracy mszyc, miodówek, które żerują na liściach dębu lub lipy. Aby powstały tak sprzyjające warunki dla pszczół, które mogą zebrać ów wydzielinę muszą powstać specyficzne, rzadko występujące warunki atmosferyczne. Dzięki swoim właściwościom ma opinie miodu królewskiego. Jest niezastąpiony w sytuacjach stresowych i stanach niepokoju, ale polecamy jest również przy chorobach układu oddechowego, moczowego, a także dróg żółciowych i wątroby.

Owocowe miody dla zdrowia

Miody z owocami to propozycja dla tych, którzy poszukują alternatywy dla miodów klasycznych. Leczniczy miód perłowy z malinami, perłowy z porzeczkami, perłowy z truskawkami czy bursztynowy lipowy zachwycają zarówno dzieci jak i dorosłych. Obok naturalnych kolorów, posiadają szereg właściwości zdrowotnych dzięki połączeniu bazy którą jest miód rzepakowy z czystej postaci owocem. Nie możesz się zdecydować? Ostatnią pozycją z naszej podkategorii Miód dla zdrowia jest nasz zestaw testowy, dzięki któremu poznasz wszystkie smaki dostępnych u nas miodów i będziesz mógł/a wybrać ten właściwy dla siebie.