Miody lecznicze: na gorączkę, o właściwościach prozdrowotnych | Sklep Miody Wowka

Miód dla zdrowia

Miody o właściwościach leczniczych

Miód jest jednym z tych naturalnych produktów co do których nie ma wątpliwości, że mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jego właściwości wykorzystywane są w medycynie od czasów starożytnych. Jego zalety można by wymieniać bez końca: przyśpiesza gojenie ran, wzmacnia odporność, koi nerwy, działa silnie antybakteryjnie, obniża gorączkę. Poniżej wybraliśmy miody lecznicze o najlepszych właściwościach prozdrowotnych. 

Aktywne filtry

 • Perłowy Rzepakowy

  42,90 zł

  Perłowy rzepakowy - to jeden z najpopularniejszych rodzajów polskich miodów. Doceniany przede wszystkim za delikatną słodycz i ogrom właściwości zdrowotnych. Przez pszczoły zbierany jest jako jeden z pierwszych po zimie, najczęściej w maju, kiedy na polach zaczyna kwitnąć rzepak. Tego niesamowitego, żółtego koloru kwiatów nie da się przeoczyć! Po otwarciu słoika wyczuwalny jest ich zapach, a sam smak miodu opisywany jest jako słodki i łagodny, ale z subtelną domieszką goryczy. 

  Dostępny produkt z innymi opcjami
 • Spiżowy - Spadź liściasta

  18,90 zł

  Ten miód nie powstaje z nektaru kwiatów, czyli drogocenny, wyjątkowy miód ze spadzi liściastej.

  Spiżowy - spadź liściasta to niezwykła odmiana

  miodu spadziowego, często nazywana również miodem królewskim. To miód niezwykle cenny, bardzo rzadko spotykany - zdarza się, że pojawia się tylko raz na kilka lat! Owady, najczęściej mszyce, miodówki i czerwce, żerujące na liściach dębu lub lipy, wydzielają lepki, słodki płyn, który z liści zbierają pszczoły, zwabione jego zapachem. Ten niezwykły zapach wyczuwalny jest też tuż po otwarciu słoika z miodem. Aromat igliwia i żywicy sprawia, że jest to jeden z najsmaczniejszych miodów.

 • Perłowy z porzeczkami

  42,90 zł

  Niezwykłe zestawienie naturalnego suszu owoców czarnej porzeczki z miodem rzepakowym. Kwaśny smak porzeczki przełamuje słodycz miodu, nadając mu osobliwego charakteru, niesamowitego smaku i przepięknego różowego koloru. 

 • Perłowy z malinami

  42,90 zł

  Perłowy z maliną to naturalny, maślany miód, którego podstawą jest miód rzepakowy. Po dodaniu do niego suszu czerwono-różowych owoców malin powstał niezwykły miód wyróżniający się przepięknym kolorem, niesamowitym owocowym aromatem i słodyczą - kojarzoną z tymi soczystymi, drobnymi pestkowcami.

 • Bursztynowy lipowy

  42,90 zł

  Bursztynowy - lipowy przez wielu znawców i nie tylko uważany jest za jeden z najlepszych w smaku miodów. Duże skupiska drzew lipy są trudne do znalezienia, co tylko dodaje mu wyjątkowości i sprawia, że jest niezwykle cenny. Miód lipowy charakteryzuje się jasnym, słomkowym kolorem. Jednak uwagę przykuwa nie kolor, a zapach. Jest to miód niesamowicie aromatyczny, w którym wyczuć można charakterystyczny zapach kwiatów lipy, co niektórym może kojarzyć się z dobrze znaną miętą. 

 • Zestaw testowy

  54,90 zł

  Miodowy zestaw testowy w nowym opakowaniu i smakach. Eleganckie pudełko zawierające 9 słoiczków o pojemności 30g w różnych smakach. Idealnie nadaje się na prezent lub jako próbnik dla osób nieznających jeszcze swoich preferencji odnośnie konkretnego smaku miodu.

 • Pyłek kwiatowy

  42,90 zł

  Pyłek kwiatowy - drogocenne ziarenka zbierane przez pszczoły z różnorodnych kwiatów, sprawią, że poziom Twojej energii do pracy wzrośnie kilkukrotnie, a twoje samopoczucie przez cały rok będzie tak dobre jak w trakcie tegorocznego urlopu!

  Warunek - spożywaj go regularnie.

 • Kosz Prezentowy Warmiak

  89,00 zł

  Elegancki kosz w ciemnym opakowaniu w którego skład wchodzą 4 miody w beczułkach o gramaturze 260g, a także 4 testery w postaci pyłku kwiatowego i wyjątkowo aromatycznej i smacznej polskiej herbaty.

  Rodzaje miodów które wchodzą w skład kosza Warmiak to:

  - perłowy z malinami,

  - perłowy z porzeczkami,

  - spiżowy spadź liściasta,

  - perłowy rzepakowy. 

  Dla bezpieczeństwa przy przesyłce słoiczki owijane są w folie bąbelkową. Kosz zawiera pokrywę plexi, a także eko wypełniacz w środku.  

 • Wielokwiatowy z pyłkiem

  42,90 zł

  Połączenie miodu wielokwiatowego z pyłkiem pszczelim to prawdziwa bomba witaminowa. 

Miody idealne na gorączkę

Wybierając Miody Wowka, masz pewność, że oferowany produkt zawiera w sobie wszystkie te mikro i makroelementy, które regulują pracę Twojego organizmu.  Miody jednak mają różne zastosowanie. Jeśli potrzebujesz wsparcia przy walce z przeziębieniem czy grypą, wybierz miód lipowy, który pomoże obniżyć gorączkę i zadziała napotnie i rozgrzewająco. Wsparcie pracy układu krwionośnego zapewni Ci miód rzepakowy. Zapobiegnie nadciśnieniu, a jego regularne spożywanie wpłynie pozytywnie na hamowanie zmian miażdżycowych. Sprawdź też nasze propozycje na miód do herbaty!

Lecznicze właściwości miodu królewskiego

Miód spadziowy, występuje raz na kilka lat. Jego wyjątkowość opiera się na tym iż jego źródłem jest wydzielina na liściach drzew powstała w wyniku pracy mszyc, miodówek, które żerują na liściach dębu lub lipy. Aby powstały tak sprzyjające warunki dla pszczół, które mogą zebrać ów wydzielinę muszą powstać specyficzne, rzadko występujące warunki atmosferyczne. Dzięki swoim właściwościom ma opinie miodu królewskiego. Jest niezastąpiony w sytuacjach stresowych i stanach niepokoju, ale polecamy jest również przy chorobach układu oddechowego, moczowego, a także dróg żółciowych i wątroby.

Owocowe miody dla zdrowia

Miody z owocami to propozycja dla tych, którzy poszukują alternatywy dla miodów klasycznych. Leczniczy miód perłowy z malinami, perłowy z porzeczkami, perłowy z truskawkami czy bursztynowy lipowy zachwycają zarówno dzieci jak i dorosłych. Obok naturalnych kolorów, posiadają szereg właściwości zdrowotnych dzięki połączeniu bazy którą jest miód rzepakowy z czystej postaci owocem. Nie możesz się zdecydować? Ostatnią pozycją z naszej podkategorii Miód dla zdrowia jest nasz zestaw testowy, dzięki któremu poznasz wszystkie smaki dostępnych u nas miodów i będziesz mógł/a wybrać ten właściwy dla siebie.