Bursztynowy Wowka Miód Lipowy .

Bursztynowy Wowka Miód Lipowy .
2018-03-06 15:55:02

Bursztynowy Wowka Miód Lipowy .

Na pewno wiele razy słyszałeś od mamy czy babci, że miód jest dobry na przeziębienie, ale nie tylko - sprawi on również, że od samego rana będziesz tryskać energią, lub że odzyskasz siły na to by spędzić czas aktywniej po ciężkim dniu w pracy... Dlaczego bursztynowy ? Jakie zastosowanie ma właśnie ten rodzaj miodu ? Poświęć chwilę i przeczytaj ten artykuł...

Miód Lipowy w kolorze bursztynu

Czy wiesz co zainspirowało Nas do tego, by skojarzyć nazwę miodu lipowego z bursztynem?  Mikołaj Kopernik przepisywał sproszkowany bursztyn jako lek na choroby serca. Kleopatra paliła bursztynowe kadzidła, Rzymianie wierzyli że ma moc ochronną, a średniowieczni mnisi przypisywali bursztynowe nalewki na problemy z żołądkiem. Znaleźliśmy więc wiele zależności pomiędzy tym wspaniałym kamieniem a naszym wyjątkowym miodem.   

Mamy więc nadzieję że będąc w posiadaniu tej wiedzy za każdym razem kiedy znajdziesz bursztyn na plaży, bądź sprawisz sobie przyjemność kupując go w nadmorskiej miejscowości, pomyślisz o naszym cudnym miodzie. 


Miód na podniesienie naturalnej odporności

Miód lipowy zawiera wiele witamin i mikroelementów / witaminy z gruby B oraz witaminę C /, dzięki swoim właściwościom wspomaga proces powrotu do zdrowia przy przeziębieniach i osłabieniu organizmu. Wykazuje on jedną z najwyższych aktywności antybiotycznych w porównaniu z innymi gatunkami miodów. 

Coś dla milusińskich? Podawany dzieciom zmniejsza częstotliwość napadów kaszlu. Jak więc przemycić go do śniadania? Łyżka gęstego miodu lipowego, bądź innego dostępnego w naszej ofercie w połączeniu pełnoziarnistym naleśnikiem czy gofrem idealnie zastąpi ich apetyt na cukierki, czekoladę czy żelki..

A teraz obiecany przepis dla Ciebie. Połączenie czarnej herbaty + łyżeczka miodu lipowego + jedna do dwóch kostek imbiru kandyzowanego..  Czujesz że bierze Cię przeziębienie? Zamów już teraz miód prosto z naszej pasieki.